Bir önceki yazımda ÇAKMA İDDİACI’nın; bilmediği bir konuda nasıl rasgele savurduğunu ve lafazanlıkla insanları nasıl yanılttığını SUNUCU örneğiyle açıklamıştım. Belli ki bu ŞAŞKIN GAZETECİ’nin bir ŞAŞKIN KAYNAK’ı var. Al birini vur diğerine. KAYNAK içeriğine tam vakıf olamadığı bilgileri GAZETECİ’ye anlatmış. Anlaşılan o ki ne anlatan anlatabilmiş ne de dinleyen anlayabilmiş. Yazılanların tutarsızlığından içi boş laf etmekten ileri gidememişler.
 

Çakma İddiacı Diyor ki;
 

“Burkent AŞ hafriyat işine girdikten sonra şirket sigortacılık işini bıraktı. Ancak iddiaya göre iktisatçı olan Genel Müdür Cemil Tekin, burada şeytanın aklına gelmeyen bir hamle yaptı. Burkent AŞ’nin yılların birikimi olan portföyünü kullanmak için harekete geçen Genel Müdür Tekin, Burkent ismiyle yeni bir şirket kurdurdu. Üstelik bu şirket Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin eski bir arkadaşı bulunarak ona kurduruldu. Belediyenin bıraktığı işleri böylece el altından yeni kurduğu şirkete aktaran Tekin, elde öteden beri hasar tahsili için var olan vekâletnameler ile süresi biten poliçeleri aynen yenileyerek sigortalamaya devam etmeye başladı.”
 

FİRMA KURMAK MI SUÇ OLDU?
 

Ben de Diyorum ki;
 

Öncelikle altını çizdiğim ifadelere bakın. 28 Şubat sürecini gazlayan medyanın davranışından farkı var mı? Hatırlayın Uğur Dündar denen adamı. “ÇOCUKLAR CUMA NAMAZI KILDILAR. HEM ÖĞRETMENLERİYLE HEM DE OKUL ÜNİFORMALARIYLA.”İlgisi olan ve o süreci yaşayanların hemen gözünün önüne gelmiştir o manzara. Hepimizin ağzından dökülen en masum ifade ise AHLAKSIZ tabiri idi.
 

Yukarıdaki iddiayı okuduğunuzda ne görüyorsunuz?
 

Cemil Tekin’i tanıyan kime sorsan, sana MALİ MÜŞAVİR olduğunu, YEMİNLİ olmak için sınavlara girdiğini ve kazanamadığını söyler. Belediye’ye yapılan tenzilat ile OKAN üniversitesinden TEZSİZ yüksek lisans yaptığını da bilmeyen yoktur. “İddiaya göre iktisatçı” ifadesiyle ŞAŞKIN GAZETECİ okuyucuyu bir adım sonra söyleyeceği cümleye hazırlıyor.“Cemil Tekin, şeytanın bile aklına gelmeyen hamle yaptı. “
 

Şeytanın bile aklına gelmeyecek ne yapmış Cemil Tekin?
 

Birlikte düşünelim.
 

Siz bir firmada çalışıyorsunuz. Firmanın bütün müşterileri veri tabanınızda mevcut. Patron diyor ki; “Arkadaşlar bugüne kadar yaptığımız bu işi bırakıyoruz ve bu işle alakası olmayan başka bir işe başlıyoruz. Eski iş ile alakamız olmayacak.” AKILLI olan kişi ne düşünür? Demez mi: “Yahu biz 4 yıl bir iş yapmışız ve yüzlerce aktif çalışan müşterimiz var. Bu bir gelir kaynağı. Nitekim işimizden de zaten zarar etmiyorduk. Ben bir şirket kurup bu işi sürdürsem kime ne zararı olur?”
 

Hakikaten kime ne zararı olur? Belli ki belediyeciler karar almışlar AZ KAZANDIRAN SİGORTACILIK işini bırakıp ÇOK KAZANDIRACAK İNŞAAT – HAFRİYAT işine girmişler. Bu işin belediyeye ya da başkasına ne zararı var? Ha diyecek olursanız: “Buradaki katakulli başka sen anlamamışsın.” Derim ki; “Ben anladım da, sen izah et bakalım sen doğru anlamışsın. Madem anlamışsın neden adam gibi anladığını yazmıyorsun da, abuk subuk medyacılık yapıyorsun. Sizin gibilerden bıktık.”
 

Bak bak, sihirli cümleye bak. “Recep Altepe’nin ESKİ BİR ARKADAŞI bulunmuş bu iş için”. ŞAŞKIN GAZETECİ söyle bize, ARKADAŞ ESKİMİŞ mi demek istiyorsun? Yoksa Recep Altepe’nin arkadaşı ama bu arkadaşlık bitmiş mi? Yoksa şunu mu demek istiyorsun RECEP ALTEPE’NİN ESKİDEN BERİ ARKADAŞLARINDAN BİRİ Mİ? Korkunç adamsın vesselam.
 

Peki demezler mi adama, “Sana ne?” Demek ki Recep ALTEPE’nin bu olaydan haberi var. O halde mesele seni ne ilgilendirir?” Yoksa ACAR ÇAKMA İDDİACI şunu mu demek istiyorsun. “Recep Altepe’de bu işin arka planında.” Vay vay vay. Doğruya ESKİ BİR ARKADAŞ ise ortada YUKARIDAN AŞAĞI kopmayan bir bağ kurulmuş olur. Uuuu iddia büyük.
 

ÇAKMA TOPLANTI VE ÇAKMA İDDİA AYNI GÜN
 

Dün yani 12.01.2017’de BURKENT’te yönetim kurulu toplandı. Şimdi soruyorum sana. Senin yazdığın bu meseleler ile ilgili yönetim kurulunun toplanmasının AYNI GÜNE tekabül etmesi bir rastlantı mı? Yoksa yazını gece yayınladığın için mi bir gün sonra senin bu ACAR GAZETECİLİĞİNE binaen toplandılar. Kimin eli kimin cebinde bir açıkla da bilelim.
 

Hadi sana haber uçuranlara sor bakalım yönetim kurulu; Cemil Tekin’i yaptıklarından dolayı GÖREVDEN ALMAK için mi yoksa UYUDUKLARI GAFLET UYKUSUNDAN uyanıp Genel Müdürün durumunu kotarmak için mi TOPLANMIŞLAR. (Oooo, ben de ama yaptım ha, olay Cemil Tekin’i fersah fersah aşmış görünüyor.) Ne dersin ÇAKMA İDDİACI ve ŞAŞKIN GAZETECİ sana ulaşan bilgiler ne derece doğru imiş? Senin dünyadan haberin yok. Aklın sıra kulis faaliyetleri yapıyorsun. Ben sana haber uçuranların kim olduğunu bildiğimi de söylerim de, UÇURANLAR yerine UÇURAN ifadesi daha doğru olurdu. Anladın sen onu.

SUÇ NEREDE?

Sigorta Şirketi hakkında son soru. Söyle bakalım Acar Muhabir sence bu şirketi, bu şartlar altında bu portföyle ve bu eski arkadaşla kurmak SUÇ MU? Devletin bu suça öngördüğü ceza ne? Devlet bu adama suçlu gözüyle bakmıyorsa suçlu devlet mi? Unutma PİS BİR ÇARKIN İÇERİSİNDESİNİZ. Debelenip duruyorsunuz.

VİLLANIN PARASI

Gelelim ilk yazıdaki (12.01.2017) son iddia olan VİLLA meselesine. Bu kısa olacak.
 

Diyor ki ÇAKMA İDDİACI;

“Burkent AŞ Genel Müdürü Cemil Tekin’le ilgili diğer bir vahim iddia ise 2 yıl önce satın alıp geçen ilkbaharda yaşamaya başladığı bahçeli villa ile ilgili. Villanın kredi ile alındığı bilgisi var. Kredi taksitlerinin ise 8-9 bin lira olduğu ve bunun Tekin’in maaşının üstünde bir rakam olduğu da ifade ediliyor. 2 yıldır maaşından fazla kredi ödeyen Genel Müdür Tekin’in nasıl geçindiği, ne yiyip içtiği de merak konusu.”
 

Derler ki;

Sana ne? Hasta mısın be adam milletin ne yiyip ne içtiğinden sana ne?
 

Adam 300-500 bine villa alır, tefrişatını tadilatını 600 bine yapar, arazi alır, hanımına yeni araba alır, arabasını yeniler, çocuğunu özel üniversitede okutur, sürekli Hayatı lokantada belli arkadaşlarıyla birlikte yemekte geçer. İyi de sana ne? Sana mı soracak millet ne yapacağını. 13.01.2017 tarihli yazında bu şahsın bir firması olduğu iddiasını söylüyorsun. Oradan para kanamaz mı? Başka işlere fahri ortaklık yapıp para kazanamaz mı? Babasından, atasından kalan mirası yiyemez mi? Çoluğu çocuğunun kazandığı paradan harcayamaz mı? Daha sayabileceğim bir çok sebepten dolayı 9-10 bin liralık kredini taksitini ödeyemez mi? Öyle ya da böyle SANA NE? İşlediği bir suç, yaptığı bir dolandırıcılık, çaldığı bir para, zimmetine geçirdiği bir meblağ mı var? Eğer varsa bunları yazsana be adam.
 

BİLDİĞİN BİR ŞEY VAR DA SAKLIYORSAN SEN DE SUÇ ORTAĞISIN. Eğer birileri önüne dosya koymuş ve sen/siz de bu dosyanın içeriğini Sümen altı etmek için böyle ucuz ve muhatabı aklayıcı iddialarla bu yazıları kaleme alıyorsanız, vay vay ki ne vay.
 

Bugünün son cümlesi.
 

CEMİL TEKİN’İ BÖYLE UCUZ İDDİALARLA KURDA KUŞA YEM ETMEYİZ (!) BİLESİNİZ. O HALDE SÜMEN ALTINDAKİ DOSYALARINIZI ÇIKARTIN DA ONLARI BİLELİM.
 

M. Temel KORKMAZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.